Menu Zamknij

Wynająć czy kupić na własność….

No właśnie, bagażniki dachowe – to przede wszystkim niesamowita wygoda. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na wakacje, nad morze /z box-em, czy rowerami/, na ferie zimowe w góry /z nartami/, czy na długi weekend, czy też do rodziny na święta – zawsze przydaje się dodatkowe miejsce na bagaże lub sprzęt sportowy. 


Bagażniki na dachu sprawiają, że komfort jazdy kierowcy i pasażerów zdecydowanie wzrasta. Nie “upychamy” wtedy naszych bagaży pod fotele czy nogi, a dodatkowo nie zmniejszamy sobie widoczności poprzez np. zasłanianie tylnej szyby auta.  Bez problemów zabieramy wtedy np:

– narty / te można jeszcze jakoś zmieścić w środku auta, jeśli jest odp. otwór w siedzeniu – ale nawet wtedy trzeba pamiętać iż zgodnie z prawem wymagane są odpowiednie torby/pokrowce mocujące narty, dostępne do zakupu u producenta auta/,

– rowery, czy to na dachu, czy na specjalnej platformie na haku.

 

Niestety dobre bagażniki kosztują:( I raz jeszcze podkreślamy – na bezpieczeństwie podróży nie warto oszczędzać !! Zresztą cieszymy się, iż wszyscy jako użytkownicy aut i kierowcy, jesteśmy coraz bardziej tego świadomi iż bezpieczeństwo jest mega ważne.

Wiemy jednak , iż ogólnie “bagażnik/i” – wykorzystywany jest najwyżej kilka razy w roku:(

Dlatego warto skorzystać z oferty naszej wypożyczalni – i tutaj można mieć najlepszy sprzęt na rynku – bez konieczności inwestycji i dużych wydatków.

Tak więc, koszt wypożyczenia boxa/ bagażnika czy  platformy na hak zależy od tego, jaki wybierzemy model. Jak wiemy są produkty „budżetowe” o rożnej jakości jak i wygodzie użytkowania, ale są też modele o wysokiej i nienagannej  jakości. I tak np. koszt zakupu takiego boxa o sprawdzonej jakości, to wydatek ponad  4000 pln ( Box Motion XT XL)., a np. model jak Thule Excellence to min 5000 PLN, zaś najlepszy Thule Vector L to wydatek około 7500 PLN.  ( patrz ceny na stronie Thule https://www.thule.com/pl-pl/cargo-carrier/car-top-carrier

To samo dotyczy np. platform rowerowych na hak (kosz około 4500 PLN), czy uchwytów  rowerowych (koszt 1 szt. około 650 pln) 

Pamiętać też należy o belkach bazowych /poprzeczki z dedykowanym mocowaniem do dachu auta/ – których koszt zakupu to min 1000 PLN , a w przypadku belek tzw “Areo” to poziom około 1500 PLN


U nas w boxcar.pl nie posiadamy modeli firmy Thule tzw.  “budżetowych” – wiedząc, iż jakość najlepszych sprawdzonych modeli gwarantuje właśnie bezpieczeństwo i wygodę dla naszych klientów. 

Średnio można założyć, iż koszt wynajmu samego box-a na 10 dni – to kwota około 350 PLN.

Wynajem bagażnika dachowego na rowery (bagażnik bazowy dedykowany do auta + uchwyt rowerowy) + to koszt około 250 pln na 10 dni.

Zaś wynajem platformy rowerowej to około 350 PLN na 10 dni.

/ceny różnią się w zależności od okresu i terminów, jak również czy wynajmujemy cale kpl czy poszczególne “składniki”/


Zatem, aby mieć dobry i sprawdzony sprzęt na wyjazd – wymagana jest spora inwestycja  – jeśli chodzi o zakup/posiadanie go na własność:(

A pamiętajmy dodatkowo iż, musimy te zakupione “bagażniki” magazynować, myć, serwisować, każdorazowo zmieniać bagażnik bazowy wraz ze zmianą auta (inwestycja około 1500 pln), no i jak każdy z nas zawsze wraz z upływem czasu, a zwłaszcza wraz z wymianą auta chciałby mieć nowy odpowiedni aktualny model bagażnika, a nie sprzęt z przed 10ciu lat?:)


Zatem czy wypożyczenie całego, najnowszego sprzętu za rozsądną cenę to nie jest oszczędność ? Zero inwestycji, zero konieczności serwisowania, zero miejsca do magazynowania, brak potrzeby mycia – no i zawsze sprzęt aktualny i najlepszy – dedykowany do każdego auta. Dodatkowo zawsze to my montujemy / demontujemy sprzęt.


Sprawdź nas – a my sprawdzimy dostępność i  przedstawimy Ci dokładną wycenę, wraz z montażem, dowozem na wskazane miejsce.

 

“Save money, travel better”

U nas znajdziesz